top of page

Yetişkinlerde Ortodonti

Günümüzde ortodontik tedavi birçok yetişkin için tedavi alternatiflerinden biridir. Tedavi edilmeyen vakalarda problemler zamanla daha da kötüye gider. Kötü kapanış, çapraşıklık ya da dişler arasındaki aralıklar zamanla daha kötü dişel problemlere yol açar. Çapraşık dişlerin temizliği zordur. Çürüklerle başlayan sorunlar diş çekimlerine kadar gidebilir. Kötü kapanışlar ayrıca anormal diş aşınmalarına sebep olabilir. Bu da destek kemikte ve dişetinde problemlere yol açabilir. Ayrıca kötü kapanış eklem problemlerine de yol açabilir. 

Ortodontik tedavi sadece çocuklar için değil mi? Ben de tedavi görebilir miyim?

Evet, sağlıklı dişler her yaşta hareket ettirilebilirler.Bir çok ortodontik problem çocukluktaki gibi yetişkinlerde de düzeltilebilir. Ortodontik kuvvetler yetişkinlerde de, çocuklarda da dişleri aynı şekilde hareket ettirirler fakat yetişkinlerde kemik daha olgun olduğu için  diş hareketleri daha uzun sürer. Çene gelişimi tamamlandığı için yetişkinlerde farklı tedavi planları yapmak gerekir.
Braketleri düşündüğünüzde aklınızda ilk gelen gençler olsa da, ortodontik tedavi, yaşları ne olursa olsun insanlara yarar sağlayabilir. Bugün çok sayıda yetişkin rahatsız edici gülümsemelerini düzeltmek için tel takıyor. Bu tedavi ile ağız sağlığınızı düzeltebilir, yüz görüntünüzü daha iyiye götürebilir ve özgüveninizi arttırabilirsiniz. Görünüşü düzeltmek için kendinize şans sağlamış olursunuz. Çoğu kez, hastalar tedavi tamamlanmadan önce bile kendilerini daha özgüvenli hissederler.Daha iyi göründüğünüzü fark ettikçe, kendinizi daha iyi hissederken ve daha iyi yaşam kalitesi içinde bulabilirsiniz. Çekici bir gülümseme ile meslek hayatınıza ve kişisel ilişkilerinize güvenle bakabilirsiniz.

 

 Unutmayın en iyiyi elde etmek için asla çok geç değildir… 

bottom of page